رقیب

پایش اخبار مرتبط با لایحه الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت

رقیب

پایش اخبار مرتبط با لایحه الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت

رقیب

امام خامنه ای: کلمه پیشرفت را ما با دقت انتخاب کردیم؛تعمدا نخواستیم کلمه توسعه را به کار ببریم. علت این است که کلمه توسعه، یک بار ارزشی دارد.1389/9/10
_____
ماده اول برنامه پنجم توسعه: دولت موظف است با همکاری سایر قوا « الگوی توسعه اسلامی ـ ایرانی» که مستلزم رشد و بالندگی انسانها بر مدار حق و عدالت و دستیابی به جامعه‌ای متکی بر ارزشهای اسلامی و انقلابی و تحقق شاخص‌های عدالت اجتماعی و اقتصادی باشد را تا پایان سال سوم برنامه تدوین و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد. این الگو پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی مبنای تهیه برنامه ششم و برنامه‌های بعدی قرار می‌گیرد.

____
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه نظر مقام معظم رهبری در مورد توسعه فراتر است، تصریح کرد: ایشان توسعه را فراتر از این موضوع دانسته و تحولی که در چارچوب ارزش‌های اسلامی و ایرانی باشد مدنظر دارد. وی تأکید کرد: آنچه تهیه شده در این لایحه یک الگوی مطلوب توسعه است که جمعی از کارشناسان در مجمع تشخیص مصلحت و مرکز تحقیقات استراتژیک بنابه درخواست دبیرخانه مجمع انجام داده که البته بعدها اسم آن به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تغییر محتوا داد. - خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور: چهل و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی ستاد برنامه ششم توسعه به ریاست سید حمیدپورمحمدی معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و با شرکت نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در محل این سازمان تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور: چهل و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی ستاد برنامه ششم توسعه به ریاست سید حمیدپورمحمدی معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و با شرکت نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در محل این سازمان تشکیل شد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی، اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، در این جلسه سید حمید پورمحمدی معاون برنامه‌ریزی این سازمان گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به عنوان سازمان توسعه‌ای جایگاه بسیار با اهمیتی در برنامه ششم توسعه خواهد داشت.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مقایسه با سازمان‌های توسعه‌ای دیگر با توجه به گستره دامنه شمول حوزه فعالیت در زمینه بهره‌وری، اشتغال و نیز اقتصاد دانش بنیان اهمیت رو به تزایدی پیدا می‌کند.

پورمحمدی با اشاره به سهم ۴۵ درصدی این سازمان در زمینه اشتغال گفت: هدف از برگزاری این جلسات فراهم کردن فضایی است که بتوانیم در اثر این گفت‌وگو به برداشت واحدی از موضوعات و در نهایت هم‌افزایی برسیم.

 

معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور همچنین اعلام کرد که در موضوع آمایش سرزمین، سند چشم‌انداز توسعه‌ای هر استان آماده شده و امیدواریم با همکاری بانک‌ها و نیز با تغییر ساختار جدید این سازمان، گام‌های بلندی برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن برداریم.

وی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که در برنامه ششم توسعه، سازمان‌های توسعه‌ای نقش و کارکرد پرفروغی ایفا کنند.

گزارش مذکور حاکی است پیش از سخنان پورمحمدی، فرشاد مقیمی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارشی با عنوان «جایگاه این سازمان در برنامه ششم توسعه» ارائه کرد و گفت: این سازمان دو مأموریت اصلی دارد که شامل ایجاد زیرساخت‌های صنعتی و نیز صنایع کوچک است.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌های صنعتی با رویکرد گسترش کیفی خدمات زیربنایی و حمایت از توسعه صنایع کوچک سیاست‌های جدید این سازمان است.

مقیمی تصریح کرد اختصاص سرفصل مشخص به سازمان های توسعه‌ای و تهیه و تدوین قوانین خاص برای تسهیل فعالیت‌های شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک، اهم نکاتی است که در برنامه ششم توسعه باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است که در این جلسه سیدمحمدعلی سیدابریشمی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و علی‌نقی قدس معاون عمران و محیط‌زیست این سازمان و جمعی دیگر از مدیران سازمان مذکور حضور داشتند.

۹۳/۱۲/۰۳

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی